Відповідно до річного плану роботи ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» 14 квітня 2021 року в режимі Zoom-конференції відбулося чергове засідання методичної комісії  суспільно-гуманітарних дисциплін (голова методичної комісії – Павлишина О.Б.). На розгляд комісії було винесено 4 питання.

        По першому питанню «Умови та порядок проведення ЗНО 2020-2021 р.» виступила Павлишина О.Б., яка нагадала присутнім про порядок проведення ЗНО з нововведеннями 2021 року .Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Сьогодні, 13 квітня 2021 року, відповідний закон № 5014 ухвалила Верховна Рада України.

      Ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також це уможливить отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

      Окрім того, законодавчими змінами передбачено, що учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

      Ці законодавчі зміни також було підтримано Президентом України Володимиром Зеленським і визначено як невідкладні.

      По другому питанню “ Робота з творчо обдарованими дітьми” слухали викладача української мови та літератури Струтинську Г. М. Викладач акцетувала увагу на тому, що проблема організації роботи з обдарованими учнями полягає у створені сприятливих морально-психологічних умов для активної навчальної діяльності та збільшення її обсягу й інтенсивності так, щоб навчальне навантаження сприяло розвитку навчальних можливостей учнів, а не стримувало цей процес через недостатню їх завантаженість або перезавантаженість.

      По третьому питанню “Проєкт нового Трудового кодексу”» виступив  викладач Карван О. М. предмету “ Основи трудового законодавства”, який  ознайомив присутніх з інформацією стосовно того, що передбачає новий проєкт  Трудового кодексу.