Майстер з пошиття одягу
Майстер з пошиття одягу
- Деталі
- Автор: Super User
-
Категорія: Uncategorised
-
Опубліковано: 19 вересня 2022
-
Перегляди: 1625
Молодший майстер з пошиття одягу (трудові функції: А, Б, В)
Завдання та обов’язки. виконувати строчки ручних та машинних стібків; виготовляти вироби постільного, столового асортименту фартухи, чохли, штори. ламбрекенів; з’єднувати деталі швейних виробів машинними строчками різної конфігурації, дублювати дрібні деталі, виконувати штопання; виготовляти вироби натільної білизни трикотажного та універсального спортивного одягу; виготовляти лекала для натільної трикотажного та універсального спортивного одягу; виконувати ремонт та оновлення на машинах або вручну постільної,столової білизни, штор ламбрекенів натільної білизни вироби; з’єднувати вручну фурнітуру, оздоблення,.
Повинен знати, технологію виконання всіх видів ручних, машинних та волого-теплових робіт, технічні умови на їх виконання; призначення та принцип роботи обладнання та устаткування, яке обслуговується.; здатність визначати асортимент та властивості тканин для виготовлення постільної, столової натільної білизни, штор ламбрекенів та натільної білизн; виконувати розкрійні роботи та знати технологію виготовлення постільної, столової, натільної білизни, штор ламбрекенів; методи та прийоми ремонту, з’єднання фурнітури, з’ємного оздоблення.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно- технічна освіта або одержання професії на виробництві, без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт
Пошиття постільної білизни (підковдри, простирадла, наволочок тощо), столової білизни (скатертин, серветок тощо), пошиття фартухів різних фасонів, пошиття штор ламбрекенів (різної конфігурації) ,пошиття натільної білизни ( піжам , нічних та нижніх сорочок, футболок, спортивних брюк,тощо) виконання нескладного ремонту одягу (проклеювання, штопання тощо).
Майстер з пошиття одягу (трудові функції: А, Б, В, Г, Д, Ж, З, И. І)
Завдання та обов’язки. виконувати розрахунок витрат основних та прокладкових матеріалів (підбирати пакет матеріалів); розробляти ескізи моделей; виконувати конструювання та моделювання легкого та верхнього одягу; виготовляти лекала; виконувати пошиття виробів з дотриманням технічних умов і встановленої технології обробки.
Повинен знати: асортимент та властивості тканин для виготовлення виробів поясного, плечового легкого та верхнього одягу ; призначення та принцип роботи обладнання та устаткування, яке обслуговується, будову та правила експлуатації; читати ескізи моделей, конструктивні особливості деталей в залежності від фасону;
розмірні ознаки та прибавки, необхідні для конструювання;
виконувати побудову конструкції та принципи моделювання; правила оформлення лекал; виконувати розкрійні роботи ,та знати Т.У. на розкрій; знати технологію виготовлення легкого та верхнього одягу: жіночого чоловічого, дитячого; та одягу для тварин; знати складові частини та деталі виробів ; малоопераційні та уніфіковані методи обробки жіночого, чоловічого, дитячого одягу, та одягу для тварин; способи ремонту та оновлення одягу. порядок усунення дрібних неполадок у роботі устаткування, що обслуговується; вимоги до якості готового одягу.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно - технічна освіта з присвоєнням кваліфікації « майстер з пошиття одягу» без вимог до стажу роботи або підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією «молодший майстер» не менше 1 року та кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням майстра з пошиття одягу .
Приклади робіт
Виготовлення виробів поясного, плечового асортименту легкого одягу (пошиття спідниць, брюк, блуз, корсетів і корсетних суконь). Виготовлення виробів дитячого асортименту (сарафани, брюки, комбінезони). Виготовлення виробів верхнього одягу (жіночого та чоловічого: жилети, жакети, куртки, пальто). Виготовлення робочого одягу ( фартух, напівкомбінезони, штани, халат). Виконання ремонту середньої складності (зашивати дефекти у виробах зі збереженням рисунка, замінювати підкладку кишень, тощо).
Виготовлення виробів зі шкіри та нетканих матеріалів (спідниці, брюки жилети, куртки).
Виготовлення одягу для тварин (куртка, напівкомбінезон).
Старший майстер з пошиття одягу (трудові функції: А, Б, В, Г, Д, Ж, З, И. І, К)
Завдання та обов’язки. виготовляти вироби постільного, столового асортименту штори, ламбрекени складних форм; розробляти фасони моделей, знімати мірки, виконувати розрахунок та побудову конструкції з урахуванням відхилень від стандартних фігур; виконувати моделювання виробів складних асиметричних форм; виготовляти лекала; шити за індивідуальним замовленням швейні вироби, а також моделі та зразки підвищеної складності – авторські дизайнерські моделі, колекційні вироби, виставкові та вечірні ексклюзивні сукні; проводити примірку виробу на фігуру замовника; виконувати крейдування та підрізання деталей після примірки; ремонтувати та оновлювати вироби з нетекстильних та комплексних матеріалів; виконувати художнє оздоблення відповідно до моделі та сучасного напрямку моди.
Повинен знати: види та властивості матеріалів ;будову, призначення та правила експлуатації новітнього швейного обладнання, застосування швейних автоматів та напівавтоматів; та засобів малої механізації.
правила зняття розмірних ознак ,вибір прибавок ; розрахунок та побудову конструкції з урахуванням відхилень від стандартних фігур; методи та принципи моделювання; прийоми пошиття виробів зазначеного асортименту; технологію виконання ремонту ,оновлення та обробки швейних виробів; кількість примірок та терміни кінцевого виготовлення виробу;види та технологію обробки художнього оздоблення різного асортименту.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст) за напрямком підготовки «Швейна технологія та інженерія» (спеціальність «Швейні вироби»), курсове підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією старшого майстра не менше 3 років, кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням майстра з пошиття одягу.
Приклади робіт. виготовлення ексклюзивної постільної білизни, штор, ламбрекенів за заданими розмірами; виготовлення за індивідуальним замовленням авторських моделей, колекційних виробів; виставкових, вечірніх та корсетних суконь; шити за індивідуальними замовленнями сучасні жіночі вироби на підкладці та без (жакети, пальта, куртки). Ремонтувати та оновлювати вироби з не текстильних та комплексних матеріалів (жакети на підкладці, верхні хутряні вироби тощо).
Виготовляти авторські моделі, колекційні вироби, виставкові, вечірні та весільні ансамблі, театральні костюми, корсетні вироби. Шити за індивідуальними замовленнями сучасні жіночі жакети, пальта, сучасні чоловічі пальта, куртки. Виконувати сучасне оздоблення швейних виробів.